Skip to content Skip to footer

Taboret do kuchni – dlaczego nie?

Kuchnia to miejsce szczególne w domu. To tutaj gromadzą się domownicy, podczas przygotowania posiłków. To również pomieszczenie, które służy jako miejsce spotkań domowników. Za funkcjonalność kuchni odpowiada również obecność stołu i odpowiednich krzeseł lub stołków.

Krzesło czy taborety do kuchni?

Krzesła to meble popularne i często wybierane podczas aranżacji pomieszczenia. Jednak coraz częściej można w kuchni spotkać stołki kuchenne. Głównie za sprawa swojej funkcjonalności. Ich prosta konstrukcja i stabilność to mnogość rozwiązań, dzięki czemu sprawdzą się w każdej kuchni. Stołki do kuchni nie posiadają oparcia, zatem można wygodnie wsunąć mebel pod stół lub blat kuchenny, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w małych pomieszczeniach.

Jak wybrać idealny taboret?

Wybór to w większości kwestia gustu, jednak warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim należy dostosować wysokość stołka kuchennego do wysokości blatu. Taborety do kuchni nie mogą być zbyt niskie, gdyż uniemożliwi to wygodne spożywane posiłku. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego są wykonane. Jeśli w domu są dzieci, warto wybrać stołki kuchenne wykonane z materiałów, które łatwo się czyści. Zamsz, meble tapicerowane są bowiem przyjemne jednak trudno usuwa się z nich plamy, o które w kuchni bardzo łatwo.

Taboret a stylistyka wnętrza

Wbrew pozorom to bardzo istotne. Aby pomieszczenie sprawiało wrażenia harmonijnego, wszystkie elementy wystroju powinny być dostosowane do stylistyki. Stąd wnętrza nowoczesne bardzo lubią metale, tworzywa sztuczne i proste kształty. Wnętrza rustykalne z kolei idealne współgrają z drewnem. Zatem stołki do kuchni należy dostosować do stylistyki pomieszczenia.

Nowoczesny taboret do kuchni?

Obecnie króluje styl minimalistyczny. Dominują jasne meble, dodatki ograniczone są do minimum, a ściany zazwyczaj utrzymane są w kolorystyce pastelowej. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się stołek wykonany z metalu o regulowanej wysokości. Dzięki temu każdy z domowników ma możliwość dostosowania wysokości do własnego zapotrzebowania.

Taborety do kuchni to doskonałe rozwiązanie i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki swojej funkcjonalności wypierają po woli standardowe krzesła, które zajmują zdecydowanie więcej miejsca, zabierając przestrzeń, którą można wykorzystać w innym celu.