Skip to content Skip to footer

Taborety kuchenne – przydatne meble w twojej kuchni

W wielu domach kuchnia to miejsce, w którym od eleganckiego, designerskiego wystroju ważniejsze są względy praktyczne. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem muszą się tam pomieścić sprzęty codziennego użytku: kran, lodówka, piekarnik, zmywarka. Często sięgamy tam do wysokich półek, schylamy się do najniższych szafek, a po każdym przygotowaniu posiłku panuje tam większy, bądź mniejszy bałagan. To w kuchni często prowadzone są rozmowy, organizujemy tam wspólne posiłki czy gotowanie.

Taborety kuchenne – przydatne meble w twojej kuchni

Taborety kuchenne to małe, niepozorne meble. Okazuje się, że mogą one pełnić wiele funkcji, zarówno tych dekoratorskich, jak i praktycznych. Firmy i marki meblarskie wychodzą teraz naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zwykły, tradycyjny stołek kuchenny nie musi być już nudny. Istnieją te okrągłe, kwadratowe, małe, większe, płaskie lub z poduszką, wysokie oraz niskie. Są wykończone w różnych materiałach: aluminium, metal, drewno czy tworzywo sztuczne. Wszystkie są równie wytrzymałe i stylowe. Dodatkowo obicie poduszki do siedzenia może mieć różną fakturę: jedwabną, pikowaną, satynową.

Stołki kuchenne są potrzebnym gadżetem. Mogą pełnić funkcję dodatkowego siedzenia na imprezie lub małego stolika na napoje, szklanki czy przekąski. Możemy na nim też ustawić laptopa lub monitor na nocach filmowych. Chyba wszyscy znamy też doskonale ten ból (a szczególnie niskie osoby), kiedy rzecz, której potrzebujemy, znajduje się akurat na najwyżej półce. Dzięki mobilności taboretów łatwo po nią sięgniemy – nie musząc wnosić do kuchni krzeseł czy drabin. Dzięki czterem nogom taborety są bardzo stabilne, nie musimy obawiać się upadku.

Stołki kuchenne – nie tylko w kuchni!

Okazuje się, że taborety kuchenne mają też swoje zastosowania poza kuchnią. Jak możemy je wystylizować, aby pasowały do wnętrza innych pomieszczeń? Idealnie sprawdzą się jako kwietniki. Świetnie będą wyglądać taborety różnej wysokości, a na nich postawione rośliny doniczkowe. Stworzymy w ten sposób oryginalny i budżetowy kwietnik – prywatny, zielony zakątek w mieszkaniu. Do tego celu najlepiej sprawdzą się stare, poczciwe drewniane stołki. Możemy korzystać z nich też jako ze stolika nocnego! Wystarczy umieścić go obok łóżka, postawić na nim nocną lampkę i wszystkie swoje najpotrzebniejsze rzeczy – okulary, wodę, leki.