Skip to content Skip to footer

Wygodna i elegancka sypialnia

Słońce daje dużo radości. Nie jest jednak pożądane, gdy zagląda do sypialni wczesnym rankiem, gdy mamy zamiar odrobinę dłużej pospać i poleniuchować. Jak uchronić sypialnie przed intensywnymi promieniami słońca?

Ochrona przed słońcem

Zasłony to elegancki element dekoracyjny, który powinien znaleźć się w każdej sypialni. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Bardzo ważna jest ochrona sypialni przed nadmiernym słońcem, które rano może być bardzo uciążliwe.

Zasłony zaciemniające są wykonane z materiałów, które wprowadzą do sypialni całkowite zaciemnienie. Dzięki zasłonom nie będzie nam dokuczało słońce, światło latarni czy sąsiad, który przy zapalonym świetle widzi każdy ruch w naszym mieszkaniu.

Kolejną zaletą zasłon zaciemniających są właściwości akustyczne, które pozwalają na zmniejszenie intensywności dźwięków dobiegających z zewnątrz. Ma to ogromne znaczenie, gdy sypialnia jest usytuowana w pobliżu ruchliwej ulicy, na której już wczesnym rankiem pojawiają się samochody i tramwaje.

Estetyka ma znaczenie

Wybierając zasłony do niewielkiej sypialni warto skoncentrować się na jasnych, delikatnych kolorach. Zasłony z połyskiem, dzięki grze światła będą dodatkowo rozjaśniały pomieszczenie. Dzięki temu sypialnia będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Bardziej przestronna i sympatyczna.

Bardzo ciekawie wyglądają również zasłony zaciemniające w nowoczesne wzory. Motywy roślinne, geometryczne czy nieregularne wzory ożywią pomieszczenie i sprawią, że będzie interesujące i niespotykane. Zasłony we wzory pomogą stworzyć sypialnię, która będzie jedyna w swoim rodzaju.

Zasłony w ciemnych kolorach wyglądają bardzo ekskluzywnie, ale sprawdzą się jedynie w dużej, przestronnej sypialni. W małym wnętrzu ciemny kolor wyglądałby przytłaczająco. Szare, czarne czy granatowe zasłony podkreślą charakter wnętrza. Idealnie wpiszą się w nowoczesną stylistykę, podkreślą charakter sypialni glamour. W sypialni industrialnej, która jest surowa i minimalistyczna będą jednym z niewielu elementów dekoracyjnych.

Zasłony to idealny sposób na podkreślanie specyfiki sypialni. Trzeba również pamiętać, że mają one charakter typowo użytkowy, ważne jest by dobrze chroniły pokój przed światłem oraz dźwiękiem.

Zasłony zaciemniające znajdziesz w Vege Home.