Skip to content Skip to footer

Wanna czy prysznic?

Planując aranżację łazienki stajemy przed dylematem, jakie wyposażenie wybrać. Najbardziej sporną kwestią wśród domowników jest oczywiście to, czy wolą szybki, pobudzający prysznic, a może długie, relaksujące kąpiele. Dodatkowo, bogaty asortyment armatury dostępnej w sklepach, wbrew pozorom, wcale nie ułatwia wyboru.

Wanna czy natrysk? Oto jest pytanie.

Jeśli mieszkamy w sporym domu, możemy pozwolić sobie na urządzenie pokoju kąpielowego z wolnostojacą wanną, ale na mniejszych metrażach zdecydowanie lepiej sprawdzi się Kabina prysznicowa prostokątna lub kwadratowa. Warto wspomnieć, że natrysk jest zarówno bardziej ergonomiczną, jak i ekonomiczną opcją. Wszakże biorąc prysznic zużywamy nawet dwa razy mniej wody niż podczas kąpieli.

Kompromis międzypokoleniowy

Kabina prysznicowa prostokątna zarówno swoim designem, jak i funkcjonalnością spełnia oczekiwania młodych i aktywnych ludzi, ale jest też wygodną opcją dla osób starszych, albo schorowanych. Z racji tego, że obecnie nie ma już nawet potrzeby montowania brodzika, gdyż coraz częściej stosuje się odpływ liniowy, czynności higieniczne są ułatwione nawet w czasie niedyspozycji. Ponadto najmodniejsze modele kabin nie wymagają dużych nakładów pracy w utrzymaniu czystości, dzięki zastosowaniu gładkich szyb i łatwo zmywalnych okuć.

Fuzja tekstur i kolorów, czyli łazienka XXI wieku

Kiedy już portfel i rozsądek zwyciężą nad chęcią wieczornego wylegiwania się w pianie i zdecydujemy, że w naszej łazience stanie kabina prysznicowa prostokątna, pora pomyśleć o posadzce i kafelkach. Obecnie aranżując toaletę nie musimy już ograniczać się do jednego rodzaju płytek, wręcz przeciwnie, mile widziana jest zabawa kolorami i teksturą. W dzisiejszych łazienkach beton z powodzeniem przeplata się z drewnem, ceramika ze szkłem, a stonowane, pastelowe kolory przełamuje się soczystymi barwami.

Łazienka, zaraz obok kuchni jest najtrudniejszym do wyremontowania pomieszczeniem w mieszkaniu, z tego względu też nie często decydujemy się na jej drastyczne zmiany. Jeśli już jednak postanowiliśmy skuć płytki i wymienić armaturę zaszalejmy z aranżacją!