Skip to content Skip to footer

Wybór pokrycia w kołdrze

Z całą pewnością można stwierdzić, że kołdra jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego człowieka, ponieważ jest przydatna podczas nocnego odpoczynku. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru oraz zakupu tego rodzaju produktów, a także pokryć, jakie znajdują się w kołdrach.

Pokrycie bawełniane

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć kołdry, które mają różne pokrycia. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić pokrycie bawełniane, które bardzo dobrze sprawdzi się w wielu przypadkach. Lekkie kołdry całoroczne z pokryciem bawełnianym z powodzeniem można użytkować przez cały rok, ponieważ są wyjątkowo uniwersalne. Natomiast samo pokrycie bawełniane jest bardzo higieniczne i w doskonały sposób absorbuje wilgoć. Dlatego sprawdzi się zarówno podczas lata, jak i zimy.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

Kołdry całoroczne mogą mieć również pokrycie bawełniano-poliestrowe. Ten rodzaj pokrycia łączy w sobie funkcjonalność obu materiałów, czyli bawełny oraz poliestru. Bawełna zapewnia doskonałą wentylację, dlatego bez wątpienia będzie zapobiegać nadmiernemu poceniu się podczas nocnego odpoczynku. Natomiast poliester jest bardzo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego dzięki niemu pokrycie będzie odpowiednio trwałe.

Pokrycie satynowe i jedwabne

Wśród różnych rodzajów pokryć można również wymienić produkty stworzone z satyny oraz jedwabiu. Charakteryzują się one wyjątkowym poziomem lekkości, dlatego bez wątpienia sprawdzą się idealnie jako lekkie kołdry całoroczne. Dodatkowo tego rodzaju kołdry są bardzo lekkie oraz antystatyczne. Produkt idealnie sprawdzi się jako kołdra hipoalergiczna, ponieważ bez większych problemów może być użytkowana przez osoby uczulone na kurz i roztocza.

Pokrycie z mikrowłókien

Kołdra hipoalergiczna może mieć również pokrycie z mikrowłókien, czyli z mikrofibry lub mikrofazy. Tego rodzaju produkty charakteryzują się wyjątkową miękkością oraz chłonnością. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe oraz w wyjątkowo szybki sposób schną. Jednak tego rodzaju pokrycia mogą w dość niskim stopniu przepuszczać powietrze, dlatego w obecnych czasach nie są zbyt często wybierane. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt podczas wyboru najbardziej odpowiedniej dla siebie kołdry.