Skip to content Skip to footer

Pościel z mikrofibry – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Wybór pościeli do sypialni to niełatwe zadanie. Materiał powinien być delikatny, przyjazny skórze, ale jednocześnie wytrzymały, by dobrze znosił częste pranie. Te kryteria doskonale spełniają pościele z mikrofibry. Jakie są ich inne zalety? Gdzie szukać dobrej jakości tekstyliów z mikrofazy?

Pościel z mikrofibry – produkt na lata

Mikrofibra to materiał o szerokim zastosowaniu. Używana jest do produkcji zabawek, akcesoriów do sprzątania, a przede wszystkim tekstyliów: koców, poszewek ozdobnych, pościeli. Jest ceniona przede wszystkim za niezwykłe połączenie wytrzymałości i delikatności.Swoją wysoką jakość mikrofaza zawdzięcza cienkim włóknom poliestrowym i poliamidowym – odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie nadającym materiałowi niebywałą miękkość i delikatność. Stosowane do produkcji mikrofazy włókna są nawet cieńsze niż w przypadku jedwabiu. Pościel z mikrofibry jest więc bardzo przyjemna w kontakcie ze skórą, ale też trwała, odporna na intensywne użytkowanie i częste pranie.

Dlaczego pościele z mikrofazy to świetna opcja dla alergików?

Choć niektórzy obawiają się włókien syntetycznych i tego, że wykonana z nich pościel nie będzie przepuszczać powietrza, mikrofibra w tym względzie znacznie różni się od innych tkanin syntetycznych. Jej włókna są bowiem tak cienkie, szczególnie w przypadku pościeli dobrej jakości, że materiał oddycha i nie powoduje przegrzewania się okrytej nim osoby.Jednocześnie syntetyk ma tę zaletę, że nie sprzyja namnażaniu się bakterii. Mikrofaza dobrze chłonie wilgoć, co pomaga zapobiegać gromadzeniu się roztoczy. Jest polecana alergikom i osobom wrażliwym. Produkuje się z niej również pościel i akcesoria dla najmłodszych.

Gdzie kupić odpowiednią pościel z mikrofibry?

Dobrej jakości pościel wyprodukowana z mikrofibry to inwestycja na lata. Będzie piękna, trwała, nie odbarwi się, nie rozciągnie, nie zmechaci. Będzie przyjazna skórze i oddychająca. Dlatego na poszukiwania tej odpowiedniej warto poświęcić trochę czasu. Poszukując dobrej jakości pościeli z mikrofazy, najlepiej zajrzeć do profesjonalnego sklepu z tekstyliami sypialnianymi, współpracującego z renomowanymi producentami. Takiego typu punkty sprzedaży działają nie tylko stacjonarnie, ale także w sieci – w ich ofercie można znaleźć ogromny wybór pościeli w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach.

Pościel z mikrofibry znajdziesz w ofercie Vege Home.