Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystuje się piły diamentowe w praktyce?

Prace wykonywane na betonie wymagają dużej dokładności, a przy tym muszą być przeprowdzane wygodnie i bezpiecznie. Do cięcia i wiercenia otworów najczęściej wykorzystuje się technikę diamentową. Piły diamentowe nie niszczą konstrukcji, nie generują uciążliwego hałasu i nie wywołują drgań. Dlatego stosowane są różnych płaszczyznach konstrukcyjnych.

Cięcie ścienne i liniowe

Cięcie betonu piłami ściennymi realizowane jest na prostych i długich liniach oraz na określonej głębokości. Dzięki technice diamentowej, możliwe jest uzyskanie dużej głębokości cięcia. Prace mogą być też wykonywane w różnych kierunkach i pod rozmaitymi kątami. Zastosowanie diamentowych pił ściennych pozwala w ten sposób na uzyskanie krawędzi niezwykle precyzyjnych i gładkich. Przy wykorzystaniu piły liniowej również wykonać można cięcie betonu. Lina diamentowa może przeciąć także granit, żelbet, cegłę oraz wiele innych materiałów. Przy jej pomocy przeciąć można też konstrukcje wielkogabarytowe, ściany i fundamenty. W niektórych przypadkach możliwe jest również wykonanie podwodnego cięcia betonu.

Piły ręczne i piły jezdne

Za pośrednictwem pił ręcznych wykonuje się krótkie i linie w trudno dostępnych miejscach. Do cięcia betonu wykorzystywane są piły zdolne do cięcia na dużej głębokości. W szczególnych przypadkach zastosować można również piłę łańcuchową, która tnie jeszcze głębiej. Diamentowe piły ręczne są bardzo lekkie. Dzięki temu operowanie nimi jest możliwe nawet tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie innego sprzętu. Często stosowane są również piły jezdne. Za ich pośrednictwem wykonywane jest cięcie betonu, żelbetu, cegły, granitu czy asfaltu. Metodę tę stosować można zarówno na sucho, jak i na mokro. Sprawdza się ona doskonale podczas cięcia jezdni oraz dylatowania posadzek na halach czy parkingach.

Wiercenie otworów w betonie

Przy użyciu techniki diamentowej realizuje się również usługi wiercenia w betonie tak jak firma http://wierceniebetonu.com/.. Wykonuje się m.in. ślepe otwory na osadzanie kotew czy też na zbrojenia. Wiercenie otworów w betonie obejmuje też przepusty oraz otwory przelotowe, a także otwory narożne, które później cięte są piłami. Do usług wiercenia otworów w betonie zaliczyć można też przygotowywanie otworów pod przewody elektryczne i puszki, a także włazy. Wiercenie w betonie służy do kompleksowego wykańczania oraz poprawy estetyki i funkcjonowania określonych elementów budynku. Diamentowe wiercenie w betonie odbywać może się na mostach czy w centrach handlowych, np. pod kable, rury, klimatyzację czy wentylację. Wiercenie otworów w betonie odbywa się również w innych konstrukcjach przemysłowych.