Skip to content Skip to footer

Wynajem lub kupno nieruchomości – gdzie szukać najlepszych ofert?

Zakup lub wynajem nieruchomości wymaga od nas sporego zaangażowania. Niezależnie od tego, czy interesuje nas mieszkanie, dom, czy też lokal biznesowy, to musimy liczyć się z tym, że nie będzie to łatwe zadanie. Nie każdy ma ochotę korzystać z pomocy pośrednika, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami. W sieci znajdziemy ogłoszenia nieruchomości, więc warto nauczyć się je selekcjonować. Dzięki temu otrzymamy wyłącznie najlepsze oferty, które będą odpowiadać naszym preferencjom.

Sprzedaż nieruchomości na portalach ogłoszeniowych

Wiele osób zamieszcza ogłoszenia nieruchomości na portalach ogłoszeniowych. Ważne jest, aby wybrać popularną stronę, która zrzesza dużą ilość osób. Dzięki temu z pewnością uda nam się znaleźć minimum kilkanaście ofert zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Wystarczy, że przed wyszukaniem określimy podstawowe parametry. Sprawi to, że wyświetlą nam się wyłącznie propozycje nieruchomości, które mogą nas zainteresować. W ten sposób zaoszczędzimy sporą ilość czasu. Sprzedaż nieruchomości bez pośrednika cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to korzystne dla obu stron transakcji – sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów, dzięki czemu wartość mieszkania nie jest zawyżona.

Wynajem nieruchomości – na co zwrócić uwagę?

Planując wynajem nieruchomości musimy zwracać uwagę na każdy szczegół. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie wyposażenie znajduje się w cenie. Nierzadko na zdjęciach umieszczone są wszystkie sprzęty, a później okazuje się, że pralkę i lodówkę właściciel zabiera ze sobą. Istotne jest to, aby właściciel gwarantował nam wysoki standard w cenie. Jest to dla nas nie tylko komfort, ale również oszczędność. Poza tym należy mieć świadomość, że zdjęcia mogą przekłamywać rzeczywistość. To, że na fotografiach mieszkanie wydaje się przestronne, to jeszcze nie oznacza, że takie jest. Musimy nastawić się na to, że obejrzymy sporą ilość mieszkań, zanim znajdziemy to wymarzone.

Przed podpisaniem umowy musimy dokładnie przeanalizować każdy punkt. Nigdy nie należy podpisywać czegoś, co nie jest dla nas do końca jasne. Jeśli obce nam są zapisy prawne, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pomoc prawnika. Radca prawny za niewielką opłatą przeanalizuje wszystkie zapisy umowy, a także sprawdzi jej poprawność. Być może znajdują się w niej haczyki, które zabezpieczają interesy osoby wynajmującej lokal. Nie zawsze jest to korzystne dla najemcy.