Skip to content Skip to footer

Technologie domów z prefabrykatów

Obecnie wykonywanie domów z prefabrykatów zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników. Proces budowy w wyniku którego powstaje dom z prefabrykatów wiele osób żartobliwie porównuje do układania klocków lego. Podstawowe elementy konstrukcyjne domu, takie jak ściany, panele dachowe czy stropowe przygotowywane są w fabryce, czasem jeszcze długo przed pozyskaniem pozwolenia na budowę.

Pozytywny aspekt budowy domu z prefabtykatów

Taki rodzaj budowy domów niewątpliwie posiada mnóstwo zalet. Otóż dużym plusem w tym przypadku jest fakt, iż całość prac jakie wiążą się z pozyskaniem niezbędnych materiałów oraz budową domu niemal wyłącznie leżą po stronie wykonawcy. Dlatego w wielu przypadkach budowa domu z prefabrykatów pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale i zachowanie świętego spokoju. Także ustalona przed podjęciem prac budowlanych cena, nie podlega późniejszym zmianom, co również ma nie małe znaczenie dla spokoju i komfortu oczekiwania na wymarzony dom. W umowie pomiędzy zleceniodawcą a wykonawcą uregulowane są nie tylko wszystkie koszta niezbędne do przeprowadzenia prac budowlanych, ale również sposób budowy, harmonogram wszystkich prac oraz rodzaj wykorzystywanych w budowie materiałów.

Energooszczędne domy z prefabrykatów

Jak się okazuje dom prefabrykowany, będzie niemal idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy planują budowę domu pasywnego bądź energooszczędnego. W przypadku elementów konstrukcyjnych nie ma miejsca na dowolność (przynajmniej jeśli chodzi o konstrukcje, bowiem z wzornictwem już można nieco zaszaleć). Każdy element prefabrykowany, zanim opuści mury fabryki, przechodzi wiele testów jakościowych oraz poddawany jest testom potwierdzającym zgodność wykonanego elementu z dokumentacją techniczną.

Dom prefabrykowany budować można także zimą

W przypadku budowy domów prefabrykowanych, pogoda nie stanowi jakiegokolwiek czynnika ograniczającego możliwości przeprowadzania prac budowlanych. Wszystko dlatego, że tak naprawdę poprzez wykorzystywanie gotowych elementów, prace na budowie ograniczone zostają do niezbędnego minimum. Dlatego jeżeli zaistnieje taka potrzeba nie ma przeciwwskazań przed budową takiego domu w okresie zimowym, gdzie aura pogodowa jest szczególnie niesprzyjająca. w praktyce wygląda to tak, że w większości przypadków inwersor najpóźniej po trzech miesiącach otrzymuje gotowy dom z prefabrykatów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER