Skip to content Skip to footer

Wyposażenie wnętrz – bez emocji

W sklepie wszystko wygląda ładnie. Jest dobrze podświetlone, odpowiednio ustawione i zestawione z innymi sprzętami dopasowanymi do stylu, koloru, funkcjonalności. Problem zaczyna się wtedy, kiedy po powrocie do domu próbujemy dojrzeć w kupionym meblu coś, co sprawiło, że go wybraliśmy.

Z wyborem wyposażenia domu jest jak z kupnem używanego samochodu: kiedy znajdziemy coś ciekawego, najlepiej wrócić do siebie, odczekać jeden dzień i wówczas podjąć decyzję. A kiedy coś zauroczy nas od pierwszego wejrzenia, najlepiej od razu zrezygnować z transakcji, bo wybór pod wpływem emocji nigdy nie wróży niczego dobrego.

W ogóle, jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz, nie można poddawać się marketingowej presji stosowanej przez sprzedawców. Warto natomiast zastanowić się nad tym czego nam potrzeba zanim wybierzemy się do sklepu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim zapytać samych siebie, jaki jest nasz styl? Czy lubimy wnętrze w stylu tradycyjnym, romantyczne a może nowoczesne? Wolimy barwy spokojne i stonowane czy ostrzejsze? Żeby to zrobić możemy sięgnąć pamięcią do poprzednich mieszkań – jak to wyglądało tam, co nam się podobało, a co nie.

Ważne, żeby dążenie do zachowania własnego stylu nie przekroczyło granic zdrowego rozsądku. Ostra, żółta ściana w czerwone pasy może wydawać się dobrym pomysłem, jednak na dłuższą metę będzie nie do zniesienia. Podobnie jak wnętrze zbyt ciemne, w barwach monotonnych czy zbyt jaskrawych.

Wyposażenie wnętrz powinno być dopasowane do naszej wizji. Chcemy stworzyć salon w stylu kolonialnym? Trzymajmy się go, zamiast poddawać się chwilowemu wrażeniu po przejściu obok komody w stylu barokowym. Warto dobrać odpowiednie lampy pokojowe – lampykemar.pl dzięki którym zapewni się odpowiedni klimat w pokoju. Do mebli dopierajmy wyposażenie dodatkowe, obrazki na ścianę, lampy i lampki czy bibeloty. W ten sposób wnętrze będzie spójne i nie będzie raziło niepotrzebnym dysonansem.

Powinniśmy także zastanowić się nad tym, czy wybór którego dokonamy przypadnie nam do gustu w przyszłości. Lepiej planować z wyprzedzeniem niż tracić czas, nerwy i pieniądze na zmienianie wystroju wnętrza raz do roku.