Skip to content Skip to footer

Zabudowa rur grzewczych płytą g-k

Jednym z najlepszych sposobów na całkowite pozbycie się widoku nieestetycznych rur z naszego wnętrza jest ich zabudowanie płytami kartonowo gipsowymi. Jest to także rozwiązanie praktyczne i wizualnie satysfakcjonujące wszystkich tych, których widok rur grzewczych w mieszkaniu denerwuje.

Zabudowa rur grzewczych płytą g-k – zalety

Jak już wspomniano powyżej, rozwiązanie to niesie ze sobą korzyści związane z jego walorami estetycznymi. W przypadku wykonania zabudowy rur grzewczych dużych rozmiarów zyskujemy także sporą, idealnie gładką powierzchnię. Może ona posłużyć na przykład za półki. Płyta może zostać także wykorzystana jako baza do umieszczenia w niej punktowego oświetlenia, które będzie stanowiło eleganckie uzupełnienie aranżacji pomieszczenia.

Co będzie potrzebne – Zabudowa rur grzewczych płytą kartonowo gipsową

Przygotowując się do wykonania zabudowy rur grzewczych płytą g-k należy wziąć pod uwagę, że zadanie to wymaga dużej cierpliwości, nieco doświadczenia i pewnych umiejętności. W wykonaniu zabudowy pomogą: piły, kątowniki, kołki rozporowe, wkręty i bezbarwny lakier do wykończenia płyty.

Wady zabudowy płytą typu g-k

Poza trudnościami związanymi z pracą z płytami dochodzi jeszcze kwestia dostępu do instalacji, który będzie znacznie utrudniony. Najlepiej na etapie prac przewidzieć możliwość umieszczenia w zabudowie drzwiczek na zawias, pozwalających w razie potrzeby dotrzeć do instalacji. Jeżeli nie masz w sobie ducha majsterkowicza warto rozważyć zlecenie wykonania zabudowy rur grzewczych specjalistom.