Skip to content Skip to footer

Materiał obiciowy na krzesła

Rozpoczynając remont jadalni, czy salonu często staramy się zachować większość mebli ze względu na duży koszt ich wymiany. Renowacja jest nie tylko bardziej opłacalna, ale również poszerza pole dla kreatywności. Ciekawą możliwością są aranżacje, które wykorzystują materiały tapicerskie na krzesła. Obecnie rynek dysponuje dużym wyborem wzorów, kolorów i rodzajów tkanin. Proste w wykonaniu obicia na krzesła mogą zmienić wizerunek niejednego wnętrza.

Klasyka i uniwersalność

Materiały tapicerskie na krzesła wybiera się pod kątem planowanej aranżacji. Do klasycznych wnętrz stawiających na uniwersalność pasować będą takie tkaniny jak skaj, czy alcantara. Imitują one naturalne włókna, ale za to są dużo bardziej trwałe i odporne na czyszczenie. Dodatkowo, jako materiały syntetyczne mają bogatszą bazę kolorystyczną.

Uniwersalnymi i pasującymi do wielu wnętrz materiałami na obicia krzeseł są mikrofazy i flocki. Pierwsze tkaniny składają się z mikrowłókien. Są elastyczne, delikatne i posiadają lekki połysk. Flocki natomiast przypominają wyglądem aksamit, ale są znacznie trwalsze. Wybierając Materiał obiciowy na krzesła cenimy połączenie estetyki i odporności na zabrudzenia. Oba te materiały syntetyczne posiadają te cechy.

Alergie i utrzymanie czystości

Alergie i uczulenia są nieodłącznym elementem codzienności dla wielu osób. Dlatego też materiały obiciowe na krzesła powinny spełniać najwyższe normy jakości. W walce z alergenami pomaga łatwość czyszczenia. Dobrym tego przykładem jest ekoskóra, z której łatwo usunąć zabrudzenia. Skaj może też występować w wielu kolorach, co pomaga dopasować go do każdego wnętrza.

Równie dobrym i trwałym materiałem obicia na krzesła jest szenil. Ta tkanina o gęstym splocie, jest wytrzymała na rozciąganie i rozrywanie, a także prosto utrzymać ją w czystości. Szenil przypomina nieco drobny sztruks i jest bardzo odporny na ścieranie. Dodatkowo to materiał miękki i przyjemny w dotyku, więc obite nim meble zachęcają do odpoczynku.

Coś niecodziennego

Niewątpliwie robiącym wrażenie materiałem obiciowym na krzesła jest plusz. Cechuje się długim miękkim i puszystym włosiem, które doskonale wygląda w nieco bardziej ekstrawaganckich wnętrzach, ale również potrafi ożywić klasyczne kompozycje. Tkaniny takie jak welur i welwet są odporne na czyszczenie, a ich miękkość zachęca do wykorzystania w obiciach mebli, w tym krzeseł.

Żakardy są jednymi z najciekawszych materiałów obiciowych na krzesła. Gruby splot, ciekawe wzory, niecodzienne kolory oraz przyjemna faktura nadadzą każdemu wnętrzu charakteru i unikatowości. Dodatkowo wysoka gramatura i ciasny splot sprawiają, że żakardowe materiały tapicerskie są bardzo trwałe i wspaniale wyglądają przez długie lata.