Skip to content Skip to footer

Zamiana mebli dzięcięcych na meble młodzieżowe

Każde pomieszczenie w domu czemuś służy. Pokój dzienny to pomieszczenie wypoczynkowe pełniące czasami również funkcje towarzyskie, kuchnia to miejsce, w którym przechowujemy produkty żywnościowe, a także przygotowujemy (a czasami również spożywamy) większość swoich posiłków, natomiast sypialnia pełni funkcje naszej garderoby oraz miejsca nocnego wypoczynku. Każde pomieszczenie powinno mieć stosowny do spełnianej funkcji wystrój. Nie inaczej jest z pokojem dziecięcym.

Dziecko, podobnie jak inni członkowie rodziny potrzebuje swojego kąta w domu. Miejsca w którym będzie się mogło swobodnie bawić, przechowywać swoje książki i zabawki, odrabiać lekcje, czy też odpocząć po ciężkim dniu w szkole. Pokoik dziecięcy powinien stwarzać warunki do wszystkich tych czynności. Konieczne jest pamiętanie o tym, że meble mi wystrój takiego pokoju powinien być nie tylko do potrzeb, ale i wieku jego głównego lokatora. Dla małego dziecka ważne jest oświetlenie pokoju i lampa pokojowa przy łóżku, którą dziecko mogło by zapalać w nocy. Dzieci szybko rosną

Meble do pokoju dziecięcego są zupełnie inne niż meble młodzieżowe. Pod wieloma względami różnią się one od mebli dla osób dorosłych. Najważniejszą cechą mebli dziecięcych jest wysoki stopień ich bezpieczeństwa. Zazwyczaj meble tego rodzaju są niewysokie, bardzo stabilne i pozbawione ostrych krawędzi aby dziecko podczas zabawy w pokoju nie zrobiło sobie o nie krzywdy.

Starsze dzieci są trochę bardziej ostrożne, a ich potrzeby odnośnie pokoju i jego umeblowania zmieniają się. To właśnie dlatego konieczna jest zamiana mebli dziecięcych na meble młodzieżowe. Wybierając odpowiednie meble młodzieżowe znacznie mniejszy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo użytkownika. Naturalnie meble w dalszym ciągu nie powinny stwarzać zagrożenia jednak starsze dzieci są znacznie bardziej ostrożne. Meble młodzieżowe powinny być wyposażone w biurko. Posłuży ono dziecku do odrabiania lekcji, a w pewnym stopniu do rozrywki. To na biurku stawia się przecież komputer. Na biurku powinna też znajdować lampka przy której dziecko mogło by odrabiać lekcje. Bezpretensjonalnie wymianie powinno ulec łóżko dziecka. Wybierając łóżko powinniśmy mieć na uwadze to, że dziecko nieustannie rośnie. Aby więc nie mieniać łóżka co rok konieczne jest dostosowanie łóżka do potrzeb rosnącego dziecka. Przy łóżku powinna stać też szafka nocna a na niej lampa nocna aby dzieciak mógł czytać w łóżku. Tanie lampy pokojowe można znaleźć w każdym dużym sklepie meblowym oraz w internecie.

Meble młodzieżowe różnią się od dziecięcych również wyglądem wyglądu. Żywe kolory i bajkowe motywy zostają zastąpione bardziej stonowane barwę. Powinny być one dostosowane do wzrostu dziecka. Jednocześnie nie mogą one zajmować zbyt dużej przestrzeni. Jest to szczególnie ważnie w przypadku gdy pokój zajmowany przez dziecko jest niewielki. Znacznie lepszym rozwiązaniem są meble wykonywane na wymiar niż gotowe komplety.