Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając dom opieki?

„Dom opieki Warszawa”- dom z taką tabliczką budzi w nas dzisiaj mieszane uczucia. Słychać bowiem ze wszystkich stron- z mediów, z radia, gazet- doniesienia o kolejnych nadużyciach, przestępstwach itp. Jednak nie warto mierzyć wszystkich domów tą samą miarą- na jeden taki dom przypadają co najmniej kilka inne domy opieki Warszawa jest ogromnym miastem- na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.

Poszukiwania w internecie

Na sam początek warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „dom opieki mazowieckie”. Następnie należy poświęcić nieco czasu i dokładnie przejrzeć wszystkie witryny – obejrzeć zdjęcia, zapoznać się z ofertą, przejrzeć komentarze użytkowników itp. Następnie warto dokładnie sprawdzić, co zawiera cena. Wiadomo, że raczej będzie ona wyższa od emerytury czy renty naszej starszej osoby, jednak czasem jest bardzo wysoka, a nic nie jest w nią wliczone.

Wizyta w domu opieki

Choć dom oznaczony jako „dom opieki Warszawa” budzi w nas taki lęk, to warto jednak wybrać się do niego. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy – te domy mają swoją specyfikę. Trzeba pamiętać, że mieszkają tam ludzie starsi i schorowani- nie bulwersujmy się zatem na inny zapach. Ponadto pamiętajmy przeglądając np, program zajęć czy oceniając wystrój, że starsi ludzie lubią inne rzeczy- wolą posłuchać wojskowych piosenek czy zająć się amatorskim malarstwem niż mieć nowoczesną gimnastykę albo preferują raczej starsze sprzęty i wystrój z ich czasów.

Ważne sprawy

Są pewne ważne sprawy, o których nieraz zapominamy. Zaliczyć można do nich przede wszystkim lokalizację owego domu opieki. Warszawa jest naprawdę dużym miastem- jeśli wybierzemy dom opieki położony gdzieś daleko od naszego miejsca zamieszkania albo pracy, to niestety będzie nam zapewne dość trudno dojeżdżać i odwiedzać naszego seniora. Ponadto naprawdę istotny jest sposób zwracania się personalu do seniorów oraz organizowane zajęcia dodatkowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, a co jest nieważne?

Nieważna jest przede wszystkim cena. Wiele osób patrzy właśnie przede wszystkim na nią, a tymczasem wysoka cena w żaden sposób nie gwarantuje nam otrzymania rzeczywiście dobrej opieki nad seniorami. Ważna jest natomiast lokalizacja, jednak nie tylko ze względu na nas. Chodzi o to, aby nasi seniorzy mieli spokojną okolicę. Dobrze by było, gdyby niedaleko znajdował jakiś park albo chociaż żeby dom otoczony był ładnym ogrodem. Wówczas starsze osoby będą miały gdzie się przespacerować.

Na koniec warto dodać, że dobrym pomysłem może być zabranie naszego seniora na oglądanie domu, który nam się spodobał.

Materiały do artykułu udostępnił dom opieki Kaśmin Warszawa