Skip to content Skip to footer

Żyrandole do salonu – klasyka nadal w modzie

Wybór lampy wiszącej, która będzie pasować do wystroju wnętrza, a jednocześnie będzie zapewniać optymalną ilość światła we wnętrzu, bywa bardzo czasochłonny. Szczególnie trudno jest wybierać żyrandole do salonu z racji ich dość rozległego wykorzystania, ale również z powodu zróżnicowanego stylu w meblowaniu i sięganiu po dodatki. Jednak nadal spora część Polaków wybiera żyrandole klasyczne, które można spotkać w wielu najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach.

Jakie żyrandole do salonu oferują producenci


Projektanci oświetlenia sięgają po bardzo różne rozwiązania. Wśród projektów oświetlenia do salonu obecne są żyrandole klasyczne, ze szklanymi kloszami o dość prostym kształcie. Czasem tę klasykę zamienia się – klosze na pojedyncze źródło światła zastępowane są przez jeden duży klosz, najczęściej o prostym, geometrycznym kształcie, a w jego wnętrzu umieszcza się kilka źródeł światła. Jako żyrandole do salonu mogą być wykonane także żyrandole z kloszami metalowymi, zarówno w postaci jednolitej bryły o ciemnym wykończeniu, jak i klosze będące konstrukcją z metalowych, cienkich drucików. Na popularności zyskują także żyrandole klasyczne, które dodatkowo ozdabia się kompozycją z kryształów lub drobnych elementów szklanych. Takie żyrandole nie powinny być jednak stosowane we wnętrzach z podwieszanymi sufitami.

Jak wybierać żyrandole do salonu


Wybór żyrandola firmy http://lampykemar.pl/3-lampy-wiszace do salonu czy innego wnętrza, w którym domownicy spędzają dużo czasu wieczorami, jest bardzo proste. Najpierw należy ocenić, w jakim stylu urządzony jest salon. Jeśli jest to wnętrze bardzo nowoczesne, wówczas warto sięgać po żyrandole do salonu z kloszami wykonanymi z papieru, drewna, ale również z kloszami, które są kompozycją z metalu. Z kolei przy klasycznym wystroju wnętrza, w którym jest sporo ciężkich, drewnianych mebli, bardzo często również tapicerowanych, sprawdzą się żyrandole klasyczne. Takie żyrandole powinny posiadać dwa oddzielne włączniki, umożliwiające włączenie połowy lub wszystkich źródeł światła. Co do wykończenia, to we wnętrzach klasycznych sprawdzą się lampy wiszące o prostych kloszach, najlepiej szklanych lub ceramicznych, które w minimalnym stopniu będą tłumić światło. W klasycznie urządzonych wnętrzach sprawdzą się także żyrandole nowoczesne o kloszach prostych, wzorowanych na geometrycznych bryłach.

Niezwykle modne lampy wiszące z kloszami wzorowanymi na kloszach z fabryk czy lampy z dużymi kloszami z papieru, mimo że niezwykle efektowne, nie są raczej wskazane do urządzania salonu.