Skip to content Skip to footer

Co o silikonach trzeba wiedzieć?

Silikony i żele silikonowe to produkty, które ostatnio stały się bardzo popularne. Występują w różnych konsystencjach a ich główną zaletą jest fakt, że chronią przed wilgocią i zbyt dużą nasiąkliwością. Silikon ma płynną konsystencję, która z łatwością twardnieje a żel silikonowy, charakteryzuje się jako substancja twarda i stała.

Co silikonach trzeba wiedzieć?

Silikon jest idealny do zastosowania w budownictwie jako uszczelniacz, utwardzacz czy wypełniacz. Charakteryzuje się wodoszczelnością, dobrą przyczepnością i elastycznością. Wykorzystywany jest na budowie i podczas remontu a najczęściej do prac sanitarnych, gdzie dużą rolę spełnia silikon sanitarny. Dzisiaj wszędzie tam gdzie trzeba coś zafugować, wypełnić lub przykleić z powodzeniem zdaje egzamin silikon. Jego nieco inną formą, stałą, posiadającą ogromne właściwości przeciw zawilgoceniu, jest żel silikonowy.

Co trzeba wiedzieć o żelu silikonowym?

W przypadku silikonów budowlanych są one preparatami, które zabezpieczają i z konsystencji płynnej stają się konsystencją stałą i mocno utwardzoną. Żele silikonowe są już od razu konsystencją trwałą, występującą w formie małych kryształków o nierównomiernych kształtach. Tego typu substancja ma wybitne właściwości osuszające i służy do pochłania wilgoci z płynów, powietrza i gazów. Przez ten fakt, doskonale przeciwdziała ona powstawaniu korozji, grzybów czy też rozmazania optycznego.

Gdzie ma zastosowanie żel silikonowy?

Najczęściej żel silikonowy ma zastosowanie, w dzisiejszych czasach, w pakowaniu różnego rodzaju produktów i towarów. W tym celu jego forma sprzedaje się zapakowana w torebki o różnej wielkości. Żel przeciwdziała wilgoci i dlatego tak często znaleźć go można w paczkach.Zabezpiecza nie tylko różnego rodzaju artykuły przemysłowe ale także komponenty elektroniczne, sprzęty elektryczne, mechaniczne lub komunikacyjne. Stosuje się więc ten produkt w pakowaniu i transportowaniu. Dodatkowo dużym jego plusem jest fakt, że produkt nie wchodzi w reakcję z żadnymi związkami chemicznymi, jest po prostu na chemię obojętny.

Całkowita pewność co do jakości produktu

Bardzo ważne jest by kupowane żele silikonowe miały swoje właściwości i spełniały swoje podstawowe role. Dlatego też powinno się je kupować w miejscach renomowanych i takich, które są polecane przez innych klientów. Żele są produktami nie tanimi a w przypadku pakowania i transportowania idzie ich ogromna ilość. Substancje posiadają odpowiednie atesty i spełniają wszelkiego rodzaju, potrzebne i zalecane, normy.