Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto korzystać z uchwytów do mopa?

Wiele osób nie docenia uchwytów do mopa. Te małe i niepozorne przedmioty są wyjątkowo pomocne i zdecydowanie warto je mieć. Zwłaszcza w miejscu, w którym przywiązuje się szczególnie dużą wagę do czystości takich jak lokale gastronomiczne, przedszkola, placówki medyczne… czy domy. Dlaczego warto korzystać z uchwytów do mopa?

Bezpieczeństwo

Uchwyty do mopa sprawiają, że kij znajduje się zawsze w tym samym miejscu. Oznacza to, że jest zabezpieczony przed ewentualnym upadkiem. Wytrzymały uchwyt zmniejsza ryzyko, że mop przewróci się na kogoś lub że ktoś nieuważny się o niego potknie. Takie sytuacje mogą prowadzić do nieszczęścia.

Wbrew pozorom takie sytuacje są powszechne. Wystarczy moment nieuwagi, by kij od mopa stał się przyczyną wypadku. Na szczęście można go łatwo uniknąć. Wystarczy zamontować na ścianie uchwyt do mopa, który nie pozwoli mu się przesuwać, ale na stałe zablokuje go w jednym miejscu.

Porządek

Uchwyty to też najlepszy sposób na utrzymanie porządku w schowku, łazience, czy jakimkolwiek innym miejscu, w którym jest przechowywany mop. Zazwyczaj zajmuje on sporo miejsca i wygląda bardzo nieestetycznie. Opierany o ścianę może ją brudzić. Końcówka mopa może z kolei brudzić podłogę.

Dzięki uchwytowi do mopa problemy te znikają. Mop jest przymocowany do ściany, której nie dotyka. Nie dotyka też podłogi. Nie wygląda źle, ale jest po prostu elementem wyposażenia. Wprowadza to pewnego rodzaju ład i porządek. Zwłaszcza, jeśli w jednej linii znajduje się kilka różnych kijów oprócz mopa np. miotła.

Ważne jest też to, że mop odkładany zawsze w to samo miejsce pozwala zachować porządek w pomieszczeniu. Po prostu kij znajduje się zawsze dokładnie tam, gdzie być powinien… a to ma przełożenie na jeszcze jedną zaletę, czyli…

Szybkość

Z racji tego, że mop jest zawsze tam, gdzie się go spodziewamy, możemy dużo szybciej po niego sięgnąć.Oznacza to, że w razie konieczności możemy też dużo szybciej go użyć, a później odłożyć na miejsce.

Szybkość, z jaką możemy sięgnąć po potrzebne przedmioty ma swoje bezpośrednie przełożenie w porządku jaki jest utrzymywany w pomieszczeniu. Jedno wynika z drugiego. Żadnej z tych spraw nie można rozpatrywać osobno.

Na możliwości szybkiego korzystania z mopa powinno przede wszystkim zależeć pracownikom oraz właścicielom lokali gastronomicznych oraz placówek medycznych. Każdą wylaną ciecz należy jak najszybciej uprzątnąć, tak by nie stanowiła zagrożenia dla innych klientów czy pacjentów. W prywatnych domach nie ma to aż tak dużego znaczenia.