Skip to content Skip to footer

Jak się przygotować do remontu?

Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga odświeżenia. Możemy odkładać to w czasie, gdyż remontowanie mieszkań jest kosztowne, męczące i powoduje wiele stresu. Są jednak sposoby na to, by przejść przez remont bezproblemowo. Jak przygotować się do remontu i co wziąć pod uwagę?

Posegreguj rzeczy podczas pakowania

Kiedy szykujemy mieszkanie do remontu, może powstać niemały chaos. Żeby uchronić nasze rzeczy przed zabrudzeniem, musimy je spakować. Jeszcze przed remontem warto je posegregować i wyrzucić wszystko co nam się już nie przyda. Dzięki temu sprzątanie i rozpakowywanie po remoncie będzie znacznie łatwiejsze i pójdzie sprawniej.

Dobrze zabezpiecz mieszkanie

W trakcie remontu wiele rzeczy może pójść nie tak. Farba może zabrudzić ulubioną komodę lub zwyczajnie zachlapać podłogę. Dlatego warto odpowiednio przygotować nasze mieszkanie do tej rewolucji. Do tego przyda nam się taśma i folia malarska. Warto przykryć wszystkie meble, by zabezpieczyć je przed zabrudzeniami. Pamiętajmy również o oklejeniu taśmą gniazdek. Dzięki temu unikniemy szorowania plamek od farby podczas sprzątania po remoncie.

Maluj w trakcie dnia

Jeśli planujemy malować ściany najlepiej zorganizować to tak, by malować w ciągu dnia. Wtedy mamy najlepsze możliwe oświetlenie i unikniemy powstania smug, które pojawiają się, kiedy nierówno malujemy. Wieczorami, kiedy pomieszczenie jest słabo oświetlone, możemy tego nie zauważyć. Po malowaniu warto dobrze umyć wałki, byśmy mogli je ponownie użyć. Dzięki temu, kiedy zdecydujemy się na odświeżanie ścian w przyszłości, nie będziemy musieli kupować nowych wałków.

Poinformuj sąsiadów

Kiedy planujemy remont, warto o tym uprzedzić sąsiadów. Niektórzy sąsiedzi mogą mieć problem z hałasem i lepiej ich wcześniej uprzedzić o tym, że chwilowo będzie u nas nieco głośniej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnej sprzeczki z sąsiadami i wielu nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Remontowanie mieszkań bywa męczące. Często odkładamy je w czasie, by nie komplikować sobie życia. Jednak każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga odświeżenia i nie można odkładać tego w nieskończoność. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, możemy przejść przez remont bez większego stresu. Musimy jedynie pamiętać o dobrej organizacji i planie działania. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się odświeżonym mieszkaniem i nie stracimy przy tym zdrowia psychicznego. Pamiętajmy jednak by uprzedzić o remoncie sąsiadów, by uniknąć sprzeczek i kłótni, które utrudniły by nasze życie codzienne.