Skip to content Skip to footer

Ogrodowe porządki

Wiosna tuż-tuż, wiec warto zabrać się za wiosenne porządki. A skoro już zaczynamy pracę na zewnątrz, bo głównie tam skierowany jest nasz wysiłek, to dobrze jest zainwestować w zmiany. Nowy rok, powinien przynieść nam nową energię, a gdzie jej szukać, jak nie w ogrodzie.

Odmień swój taras.

Skoro już zabieramy się za wiosenne porządki. To może jakaś inwestycja? Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem tarasu, to właśnie w niego warto zainwestować. Bo co może być przyjemniejsze niż grill ze znajomymi, albo poranna kawa o wschodzie słońca. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się okna przesuwne. Są one zdecydowanie wygodniejsze od standardowych drzwi. Po pierwsze mogą one być większe, co może wiązać się z np. przebudową dotychczasowej ściany. Jednak szklana ściana zwiększy oświetlenie naszego pokoju, a często połączony jest z pokojem dziennym jadalnym. Okna przesuwne zwiększą komfort korzystania z tarasu jak i oświetlą wnętrze naszego domu. Są wygodniejsze od standardowych drzwi, właśnie przez to, że możemy je przesuwać, dzięki czemu nie musimy martwić się o przeciągi i przypadkowe trzaśnięcia, które mogą skończyć się nawet potłuczeniem szyb.

Zainwestuj w zraszacze.

Jeśli posiadasz ogród, a nie masz jeszcze zraszaczy, to właśnie w nie powinieneś zainwestować. Z roku na rok notujemy coraz wyższe temperatury, a niestety, opadów jest coraz mniej. W ostatnie lato mogliśmy zaobserwować żółknące rośliny, którym brakowało wody. Oczywiście, możemy zainwestować w nowe krzewy, kwiaty, jednak bez odpowiedniego nawodnienia, prawdopodobnie szybko uschną i ich efekt nie będzie tak fantastyczny, jak zakładany. Zraszacze pomogą nam nie tylko utrzymać rośliny, które są w ogródku, ale także utrzymają naszą trawę zieloną, co jest nie lada wyzwaniem w ostatnich latach.

Nowe rośliny.

Tak, skoro już mówimy o ogrodowych porządkach, to oprócz przekopania działki, zadbanie o dobre nawożenie, warto coś dodać nowego. Świetnym pomysłem są wszelkiego rodzaju tuje. Krzewy te mogą dać nam dużo cienia, dodatkowo możemy zawsze je przyciąć i nadać im ciekawego, oryginalnego kształtu, co z pewnością będzie kreatywnym zajęciem. W ofertach wielu dyskontów możemy znaleźć także drzewa owocowe, które pięknie kwitną w okolicach maja, w szczególności brzoskwinie i wiśnie. Mamy tutaj dwa plusy, zarówno owoce, jak i kwitnące drzewo wiosną.

Oprócz wspomnianych zmian, oczywiście możemy wprowadzić znacznie więcej, jednak te wspomniane są jednymi z bardziej istotnych.