Skip to content Skip to footer

Gdy pranie nieprzyjemnie pachnie

Pierzemy praktycznie ciągle, zarówno w rękach, jak i w pralce. Wydawałoby się, że nie ma wielkiej filozofii w robieniu prania. Jednak czasami pojawia się problem nieprzyjemnego zapachu, świeżo wypranych ubrań. Sytuacja jest bardzo irytująca, dlatego trzeba jak najszybciej znaleźć przyczynę.

Chemia gospodarcza sklep stacjonarny czy internetowy

Jeśli staniemy przed dylematem nieświeżo pachnącego prania, na początek należy się zastanowić, czy w ostatnim czasie zmieniane były proszki, kapsułki lub płyny do prania. Jeśli nic nie zostało zmienione, to może zaopatrujesz się w chemię domową u innego sprzedawcy. Niestety czasami chemia gospodarcza może być „oszukana”, zwłaszcza jeśli zakupy robimy u niezweryfikowanych sprzedawców internetowych lub z nieznanych źródeł. Efektem oszukanego środka piorącego, jest właśnie nieprzyjemny zapach wypranej odzieży, który może pojawić się zaraz po praniu lub po kilku dniach. Zatem, odpowiadając na pytanie chemia gospodarcza sklep stacjonarny czy internetowy, odpowiedź jest jedna: uczciwy sprzedawca.

Niezadbana pralka powodem wielu problemów

Niestety bardzo często zapomina się, że pralka to również urządzenie, które należy czyścić i odkamieniać. W dziale chemia domowa, dostępna jest cała gama produktów dedykowanych właśnie do czyszczenia pralek. Do wyboru mamy tabletki, żele i proszki, które dozuje się według instrukcji zawartej w opakowaniu. Zaniedbana, zakamieniona i brudna pralka jest najczęstszą przyczyną nieświeżego zapachu ubrań.

Suszenie suszeniu nierówne

Najlepsza chemia domowa stosowana do prania, nie zapewni nam długotrwałej świeżości zarówno ubrań, jak i wszelkiego rodzaju tekstyliów domowych, jeśli niewłaściwie suszymy pranie. W lecie, jeśli jest tylko taka możliwość, wspaniale jest wysuszyć pranie na świeżym powietrzu. Podstawową zasadą dobrze wysuszonej odzieży jest ustawienie suszarki w miejscu ciepłym, suchym i przewiewnym. Jeśli nie zadbamy o właściwą wentylację lub uchylone okna, to niedosuszone tkaniny w szafce dosłownie spleśnieją.

Szafa także może być winowajcą

Nowe meble bardzo często posiadają specyficzny zapach, który może przenieść się na tkaniny. Dlatego zanim zapełnimy szafki, należy pozbyć się nieprzyjemnej woni. Z pomocą przyjdzie chemia domowa zarówno ta gotowa jak i domowe mikstury. Należy przetrzeć wnętrze szafek i porządnie je wysuszyć.