Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić dobrej jakości poduszkę puchową?

Człowiek spędza dużą część życia śpiąc. Sen jest niezbędny, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, trzeba zadbać nie tylko o wywietrzenie sypialni czy wyciszenie przed snem, ale także o to, by w czasie snu zachować prawidłową postawę. Złe ułożenie to zarówno kłopoty ze snem, jak i ból kręgosłupa w ciągu dnia.

Dlaczego sen jest niezbędny dla zdrowia?

Sen pełni ważną rolę w życiu człowieka – pozwala mu wypocząć, zregenerować się, odzyskać siły witalne. Jest niezbędny, aby mózg mógł uporządkować wszystkie nowo zdobyte informacje. W czasie snu regulowana jest także ilość hormonów. Niedobory snu skutkują zaburzeniami gospodarki hormonalnej, osłabieniem odporności, zaburzeniami na tle nerwowym.Problemy z zasypianiem czy częste wybudzenie to coś, co powinno zaniepokoić. Długotrwałe zaburzenia snu szybko odbiją się na zdrowiu. Ich przyczyną mogą być problemy zdrowotne, stres, przemęczenie, a nawet… niewygodna poduszka.

Poduszki naturalne puchowe – wygodne i zdrowe dla kręgosłupa

Zła pozycja podczas snu lub niewygodna poduszka skutecznie zaburzą sen, a w dłuższej perspektywie przyczynią się do wad postawy i bólu kręgosłupa. Ból szyi, łamanie w krzyżu, uczucie zmęczenia – to mogą być objawy źle dopasowanej poduszki.Lekarze zalecają spanie na plecach – jest najlepsze dla zdrowia i dla kręgosłupa. Nieco mniej komfortową, ale chętnie wybieraną pozycją jest ta na boku. Niewskazane jest spanie na brzuchu, które zaburza pracę wszystkich organów wewnętrznych.Jeśli chodzi o poduszkę, ta musi być jednocześnie dość sztywna, by zapewniała stabilne oparcie, ale i miękka, przyjemna w dotyku. Idealną opcją są poduszki naturalne puchowe łączące obie te cechy. Spanie na nich jest przyjemne, a dodatkowo dobre dla kręgosłupa – pod warunkiem, że poduszka nie jest zbyt wysoka.

Gdzie kupić puchową poduszkę do spania?

Poszukując idealnej poduszki do spania, warto przejrzeć nie tylko ofertę sklepów stacjonarnych, ale i tych działających w sieci. Sklepy internetowe z pościelą mogą się często pochwalić szerokim wyborem i atrakcyjnym cennikiem.Dobry sklep będzie oferował poduszki naturalne puchowe renomowanych, dbających o wysoką jakość producentów. Warto zwrócić uwagę na to, by także powłoka zewnętrzna była wykonana z naturalnej, przepuszczającej powietrze tkaniny. Poduszka nie powinna też być zbyt wysoka, bo ułożenie kręgosłupa będzie nienaturalne.

Poduszki naturalne puchowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.