Skip to content Skip to footer

Tanie lampy do salonu. Modne oświetlenie w niskich cenach

Stylowe oświetlenie wcale nie musi pociągać za sobą wysokich wydatków. Sprawdź, jakie tanie lampy dobrać do salonu, by nadać mu efektowny wygląd. Dobry design wcale nie musi być drogi!

Lampy sufitowe – podstawa oświetlenia w salonie

Za główne oświetlenie w salonie odpowiadają lampy sufitowe. To bardzo obszerna kategoria produktów, która obejmuje zarówno modele wiszące, jak i te montowane natynkowo i wpuszczane w sufit.

W klasycznie, ale i nowocześnie urządzonych wnętrzach doskonale sprawdzą się tanie żyrandole. Za takie strojne, ozdobne oświetlenie wcale nie trzeba płacić fortuny. Modne i tanie lampy sufitowe tego typu to między innymi żyrandole kaskadowe z połyskującymi kryształkami, żyrandole z drucianymi abażurami w geometrycznych kształtach czy tanie żyrandole tradycyjne ze szklanymi kloszami.

Zamiast żyrandoli można wybrać też inne tanie lampy sufitowe – lampy z przezroczystym kloszem ze szkła, metalowe lampy w industrialnym stylu, modne lampy z plecionymi abażurami czy też lampy przypominające kwiaty. Gdy sufit jest niski, dobrym zakupem będą plafony – tanie lampy z płaskimi kloszami oraz reflektory, które również można dostać w niskich cenach.

Lampy dodatkowe – stworzą przytulny klimat

Poza tanimi lampami sufitowymi do salonu warto także dobrać oświetlenie dodatkowe. To ono jest odpowiedzialne za stworzenie przytulnego klimatu we wnętrzu sprzyjającego wypoczynkowi.

Jako oświetlenie dodatkowe bardzo dobrze sprawdzą się tanie lampy stojące – podłogowe i stołowe. Modne teraz lampy na trójnogach oraz lampy z kloszem zwieszonym na ramieniu wygiętym w łuk to najpopularniejsze modele. W nowoczesnym wnętrzu dobrze będą wyglądać też lampy z regulowanymi reflektorami – razem z nimi można komfortowo przeczytać książkę w fotelu lub na sofie, kierując snop światła w odpowiednią stronę.

Aby dopełnić salon, można dodać do niego również lampę na stolik, komodę czy parapet, na przykład klasyczne lampy stołowe z abażurami z tkaniny, które pasują do każdej aranżacji. Mogą uzupełniać swoim stylem tanie żyrandole oraz innego rodzaju oświetlenie, aby dać jednolitą kompozycję.

Zatem za modne oświetlenie salonu nie trzeba płacić dużo – w sklepach czeka wiele tanich lamp sufitowych, podłogowych i stołowych na każdą kieszeń!