Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić dobry spieniacz do mleka?

Jak przygotować swoją ulubioną kawę z mlekiem i puszystą pianką w domowych warunkach? Nie trzeba kończyć kursu baristy ani inwestować w drogi sprzęt, żeby cieszyć się smacznym, aromatycznym, mlecznym napojem na bazie kawy. Wystarczy małe urządzenie, które skutecznie ułatwi spienienie mleka: spieniacz.

Kawa z mlekiem – absolutny numer jeden wśród kaw

Choć klasyczne espresso nie ma sobie równych, jeśli chodzi o pobudzającą moc, na co dzień większość osób woli delikatną kawę z dodatkiem mleka. Jedni stawiają na americano z dolewką mleka, inni wolą łagodne cappuccino, jeszcze inni najchętniej wybierają bardzo mleczną latte z puszystą pianką. Charakterystyczny smak kawy z mlekiem to coś, bez czego większość nie wyobraża sobie dnia. Jak przygotować idealną wersję tego napoju? Kluczem do sukcesu jest nie tylko dobrej klasy ziarno, ale także odpowiednie przygotowanie mleka. To powinno być lekko podgrzane i spienione, a kawa będzie delikatna, smaczna, a dodatkowo będzie zachwycać sposobem podania.

Dlaczego warto kupić spieniacz do mleka?

Jak właściwie przygotować mleko do kawy? O ile z podgrzaniem nie ma problemu, o tyle już jego spienienie w domowych warunkach wielu osobom sprawia problem. Ręczne spienianie jest nie tylko czasochłonne i kłopotliwe, ale przede wszystkim nieskuteczneZnacznie lepszym sposobem jest zasilany na baterie spieniacz do mleka. Urządzonko wystarczy umieścić w dzbanuszku z mlekiem, zanurzając jego końcówkę w napoju, i uruchomić. Dosłownie po kilku-kilkunastu sekundach mleko zamienia się w lekką, przyjemną piankę, gotową do wlania do kawy. Spieniacze doskonale radzą sobie zarówno z mlekiem krowim jak i z mlekami roślinnymi, sojowym, ryżowym czy owsianym, które mają coraz więcej zwolenników.

Gdzie szukać spieniacza do mleka?

Gdzie kupić spieniacz do mleka, który zagwarantuje profesjonalną latte w domowych warunkach? Najlepiej wybrać się do sklepu dla baristów. Na miejscu można znaleźć nie tylko najlepsze na rynku kawy, ale także różnego typu akcesoria przeznaczone do jej parzenia. Tego typu sklepy oferują także spieniacze do mleka różnego rodzaju. Na miejscu bardzo często można je przetestować, wybierając ten najlepszy dla siebie. Warto wiedzieć, że sklepy z kawą i akcesoriami do niej działają również online.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.