Skip to content Skip to footer

Jak wybrać żarówkę ledową e27?

Nie da się ukryć, że od jakiegoś czasu żarówki ledowe e27 są zdecydowanie najczęściej wybieranym modelem żarówek na rynku. Tak duża popularność sprawia jednak to, że coraz więcej osób ma poważne problemy związane z ich poprawnym wyborem. Na co zatem powinno się zwracać uwagę podczas wybierania takiego rodzaju żarówki?

Jaka moc żarówki?

Jeśli kupuje się żarówki led e27, to zdecydowanie najważniejszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, gdy się je wybiera, jest zdecydowanie się na ich odpowiednią moc. Wcześniej było to stosunkowo proste, ponieważ w przypadku starszych modeli każdy doskonale wiedział, czego się spodziewać np. po żarówce 100 W. Obecnie jednak wygląda to nieco inaczej.

Każdy doskonale wie, że moc żarówki, czyli jej jasność, wyrażana jest w watach. Niestety w przypadku żarówek led e27 sama moc nie wystarczy do poprawnego określenia jej jasności. Znacznie ważniejsze jest to, ile generuje ona światła, a ten parametr wyrażany jest w lumenach.

Jaka barwa żarówki?

Kolejną niezwykle ważną sprawą, o której trzeba pamiętać gdy kupuje się żarówki ledowe e27, jest to, jaka będzie barwa jej świecenia. Większość osób uważa, że żarówki świecą w jednym, nieco żółtawym kolorze, lecz taką barwę miały model żarnikowe. Obecnie stosowana technologia led pozwala na wybranie, jaki ma być odcień koloru białego. Co zatem wybrać?

W tym wypadku wszystko tak naprawdę zależy od tego, do jakiego pomieszczenia dana żarówka będzie wybierana. Jeśli chce się mieć dobre oświetlenie w przestrzeni biurowej, czy też tam, gdzie dziecko będzie się uczyło, dla lepszej koncentracji poleca się wybranie modelu o barwie zimnej. Jeśli jednak szuka się czegoś do sypialni, to o wiele lepsza będzie żarówka o barwie ciepłej.

Czy producent ma znaczenie?

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy podczas kupowania takiej żarówki warto zwracać uwagę na to, jaki jest jej producent i ile dany model kosztuje?

Wiele osób uważa, że takie sprawy są nie warte uwagi, lecz jest to błąd. W zależności od ceny, a także marki danego modelu żarówki, różnić się one mogą od siebie jakością wykonania, a tym samym długością pracy.