Skip to content Skip to footer

Jaki piekarnik elektryczny warto wybrać?

Wybierając piekarnik elektryczny retro warto jest postawić na model, który posłuży przez długie lata. Istotne jest to, aby urządzenie posiadało doskonałe parametry użytkowe. Powinno być wygodne i bezproblemowe w codziennej obsłudze. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy uwielbiają pichcić. Nie bez znaczenie jest również zużycie energii, które nie powinno być zbyć duże.

Rodzaj programów automatycznych

Piekarnik elektryczny retro powinien zapewniać dostęp do programów automatycznych. Dzięki nim pieczenie stanie się o wiele łatwiejsze. Nie trzeba być szefem kuchni, aby przygotować idealne danie. Potrawy zostaną równomiernie wypieczone, a dodatkowo będą posiadać znakomity smak oraz koloryt. Jest to opcja, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających.

Precyzyjna regulacja temperatury również ma znaczenie. Trzeba więc sprawdzić, w jaki sposób ustala się parametry pracy. Najlepiej, jeśli mamy do dyspozycji panel dotykowy, który zapewnia wysoką precyzję. Wyświetlacz LED powinien być czytelny, tak aby kontrola sprzętu nie była żadnym problemem.

Dostępne funkcje

Współczesne piekarniki elektryczna gwarantują dostęp do wielu ciekawych, a jednocześnie praktycznych funkcji. Jedną z nich jest termoobieg, dzięki któremu możliwy jest równomierny rozkład temperatury. To prawdziwa gratka dla tych, którzy oczekują perfekcyjnie przygotowanych potraw niezależnie od okoliczności. Ryzyko ich przypalenia jest minimalne. Ponadto w jednym czasie można przygotowywać kilka różnych dań.

Ciekawym jest, że niektóre piekarniki posiadają tryb pieczenia „pizza”, co z pewnością zachwyci wszystkich miłośników tego włoskiego specjału. Możliwości jest wiele, a więc pierwszym krokiem jest przeanalizowanie specyfikacji sprzętu.

System zamykania drzwiczek

Dobrze, jeśli wybrany piekarnik elektryczny retro posiada cichy system zamykania drzwiczek. Dzięki niemu korzystanie ze sprzętu będzie przyjemne i niekłopotliwe. Nie bez znaczenia jest również poziom bezpieczeństw użytkowania.

Piekarnik powinien posiadać zimny front, tak aby zminimalizować ryzyko poparzenia. Istotne jest również to, aby jego uchwyt nie nagrzewał się. Są to detale, które warunkują swobodę użytkowania urządzenia. Właśnie dlatego nie warto ich ignorować.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.