Skip to content Skip to footer

Jakie okucia meblowe w Poznaniu są w modzie?

Moda w branży meblarskiej zmienia się bardzo często, dlatego też warto dowiedzieć się, które okucia meblowe w Poznaniu są obecnie trendy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla stolarzy i producentów mebli, którzy chcą dowiedzieć się na jakie okucia meblowe warto postawić w obecnym sezonie i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Wielkość i wytrzymałość

Uchwyty meblowe wbrew pozorom nie muszą być wcale duże. Jeżeli chodzi o sam rozmiar to warto jednak zwrócić szczególną uwagę na wewnętrzną stronę, po której to oczywiście znajdują się łby wkrętów. Większe okucia meblowe w Poznaniu wymagać będą solidniejszego systemu mocowań, dlatego też w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzą się mniejsze modele.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość okuć meblowych w Poznaniu, to pamiętać należy o tym, że nie przykłada się do nich zbyt dużej siły, dlatego też ryzyko ich uszkodzenia jest niewielkie. Na wytrzymałość powinny zwrócić uwagę przede wszystkim te osoby, które chcą kupić nowoczesne szuflady ze specjalnymi blokadami. W ostatnim czasie jest duża moda na drzwi blokowane przez systemy cichego zamykania i to właśnie one wymagają solidnych uchwytów.

Wykończenie ma znaczenie

Wybierając okucia meblowe w Poznaniu warto zwrócić uwagę także na ich wykończenie. Unikać należy tanich okuć meblowych od mało znanych producentów. Mowa tutaj oczywiści o okuciach z nadlewkami i zadziorami, które niestety nie prezentują się zbyt okazale. Warto wspomnieć również i o tym, że nie we wszystkich pomieszczeniach idealnie gładkie uchwyty będą najlepszym wyborem.

W dzisiejszych czasach najmodniejsze są uchwyty meblowe czarne i specjalne uchwyty meblowe typu muszelka. Kluczem to sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na funkcjonalność, dlatego też względy estetyczne powinny odejść na drugi plan. Wybierając porządne uchwyty meblowe warto zadbać także i o to, aby były one łatwe w utrzymaniu czystości.

Moda na magnesy meblowe

Od kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszą się magnesy meblowe, które są doskonałym sposobem na zabezpieczenie szafek przed przypadkowym uchyleniem lub całkowitym otwarciem. Warto wspomnieć o tym, aby zwracać uwagę nie tylko na wielkość magnesów, ale również na ich moc przyciągania.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale ogromną rolę odgrywa sam sposób montażu. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście przykręcenie magnesów bezpośrednio do płyty meblowej. Niestety takie rozwiązanie nie prezentuje się zbyt okazale. Nieco trudniejszy jest montaż magnesów meblowych wpuszczanych, które estetycznie rozwiązują problem z uchylającymi się drzwiami.