Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Zdarza się, że wykonanie przyłącza kanalizacyjnego na danej posesji jest bardzo kosztowne, a czasami nie jest w ogóle możliwe. Dobrym rozwiązaniem są w takiej sytuacji przydomowe oczyszczalnie ekologiczne. Czym są i na czym polega ich działanie?

Oczyszczalnie ekologiczne

Biologiczne oczyszczalnie ścieków to urządzenia, które pozwalają odprowadzać i oczyszczać ścieki z każdej działki, a co więcej robić to w sposób zgodny z prawem i korzystny dla przyrody. Przydomowe oczyszczalnie pozwalają na efektywne pozbywanie się nieczystości i swobodne korzystanie z gospodarstwa domowego na danej działce.

Istnieje wiele firm oferujących takie oczyszczalnie, ale jedną z godnych uwagi jest firma Metalbud. Więcej o tej firmie i ich szerokiej ofercie można dowiedzieć się na stronie oczyszczalnie-metalbud.pl

Rodzaje oczyszczalni biologicznych

Firma Metalbud oferuje trzy rodzaje oczyszczalni biologicznych. Każda z nich różni się sposobem działania i parametrami, w związku z czym jest przeznaczona do innych zastosowań. By w pełni zapoznać się z nimi i wybrać najlepsze rozwiązanie najlepiej skontaktować się z przedstawicielami firmy, którzy w fachowy sposób nam pomogą. Odwiedzając stronę oczyszczalnie-metalbud.pl możemy skorzystać z zakładki kontakt.

Żeby wiedzieć czego możemy się spodziewać po przydomowych biologicznych oczyszczalniach ścieków, poniżej omówimy pokrótce trzy podstawowe typy dostępne w ofercie firmy Metalbud.

Typy oczyszczalni w ofercie

Pierwszy typ oczyszczalni oferowanych przez Metalbud to kompaktowe oczyszczalnie typu TOPAS. Mają one bardzo szerokie zastosowanie ponieważ mogą być użyte jako przydomowe oczyszczalnie ścieków, ale również sprawdzą się jako oczyszczalnie osiedlowe lub przyzakładowe. Duże możliwości sprawiają, że można ich używać nawet jako oczyszczalni dla wsi albo małych miasteczek.

Kolejny typ oczyszczalni nazywa się MONOBLOK. Są to biologiczne oczyszczalnie, które stosuje się w obiektach, które są przewidziane do rozbudowy. Dlatego łatwo można je rozwinąć do trzeciego typu oczyszczalni Flexidiblok. Sprawdzą się też jako oczyszczalnie dla większych zakładów, jak również wsi i niewielkich miasteczek.

Najbardziej wydajna oczyszczalnia proponowana przez Metalbud to FLEXIDIBLOK. Ten typ najczęściej jest stosowany w miejscach gdzie liczba mieszkańców wynosi ponad 700 osób. Dlatego te oczyszczalnie mogą mieć zastosowanie w większych osiedlach, wsiach miastach i miasteczkach. Dodatkowym ich atutem jest pełne zautomatyzowanie i możliwość zdalnego sterowania komputerowo.