Skip to content Skip to footer

Krzesła ogrodowe – jakie wybierać i gdzie kupić?

Krzesła ogrodowe – jakie wybierać i gdzie kupić?

Krzesła ogrodowe i inne rodzaje mebli ogrodowych to coś, czego używamy bardzo chętnie przez przynajmniej połowę roku, a najczęściej jeszcze dłużej. Odpowiednie krzesła w ogrodzie pozwalają spędzić w nim przyjemny czas i zrelaksować się po dniu pracy. Jednak na rynku dostępne są różne rodzaje krzeseł, wykonane z różnych materiałów. Jakie krzesła do ogrodu wybierać? Jakie jeszcze mamy opcje?

Krzesła ogrodowe i materiały z jakich się je wykonuje

Krzesła do ogrodu wykonuje się z bardzo różnych materiałów. Różnią się one wieloma cechami, które warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup tego typu krzeseł. Cechy te to: materiał z jakiego są wykonane, odporność na czynniki atmosferyczne, wygoda siedzenia na takim krześle.

Absolutnym hitem są już od wielu lat krzesła ogrodowe plastikowe. Tego rodzaju krzesła są całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne. Oczywiście po kilku sezonach mogą pojawić się na przykład odbarwienia od słońca, ale nie zmienia to użyteczności krzeseł. Coraz bardziej popularne są krzesła drewniane. Charakteryzuje je przede wszystkim dobry wygląd. Ich minusem jest konieczność każdorazowego zabezpieczania przed deszczem. Bardzo dobrym pomysłem są krzesła wykonane z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, jak stal i plastik, wyposażone w siedziska i oparcia wykonane z miękkiej gąbki. W takim wypadku należy dbać tylko o to, żeby nie zamokło siedzisko krzesła.

Bardzo popularne krzesła do ogrodu wykonane są z rattanu. Jest to materiał syntetyczny naśladujący wygląd swojego naturalnego odpowiednika. Krzesła ogrodowe plastikowe tego rodzaju cechują się wyjątkowo estetycznym wyglądem. Na rynku dostępne są jeszcze krzesła stalowe i wiklinowe, które cechują się wysoką estetyką.

Ławki, huśtawki i leżaki – alternatywy dla krzeseł ogrodowych

Krzesła to jednak nie jedyne sprzęty do siedzenia, które można mieć w ogrodzie. Bardzo popularna są różnego rodzaju. Huśtawki – zarówno podwieszane, jak i wolno stojące. Klasyczną alternatywą dla krzeseł są ogrodowe ławki. Można je ustawić na przykład na stałe w różnych miejscach w ogrodzie i stworzyć w ten sposób spokojny zakątek. Dla tych, którzy najbardziej pragną odpoczynku przeznaczone są ogrodowe leżaki, dzięki którym można uciąć sobie w ogrodzie popołudniową drzemkę.