Skip to content Skip to footer

Wygodny sen to podstawa

Zdrowy sen przede wszystkim gwarantuje nam mniej problemów zdrowotnych w przyszłości. Jeśli dodatkowo jesteśmy alergikami to musimy znacznie uważniej dobierać skład wypełniaczy do poduszek i kołder.

Wypełniacze z certyfikatem

Wypełniacze do poduszek najczęściej są syntetyczne. Gwarantują one zwłaszcza poczucie bezpieczeństwa dla osób będących alergikami. Kupując wkłady do poduszek trzeba zwracać uwagę na producentów, a także na certyfikaty jakości. Tylko takie sprawdzone produkty będą bezpieczne dla ludzi. Bezpieczne wypełniacze do poduszek są również wykorzystywane jako wypełniacze do zabawek takich jak pluszowe misie. Świadczy to o ich neutralnym wpływie na nasze zdrowie. Warto kupić droższy wkład do poduszek, którego jakość jest zdecydowanie wyższa, niż ryzykować problemami w postaci alergii na przykład skórnych.

Jakie są dobre wkłady do poduszek ?

Na rynku możemy znaleźć dużo rodzajów wypełniaczy do poduszek. Najbardziej popularny wkład do poduszek to kulki silikonowe, które nadają idealny kształt poduszce. Przy zastosowaniu silikonu jako wypełnienia takie poduszki nie są podatne na zniekształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Dobrze wybrany wkład do poduszek zazwyczaj służy na długie lata. Dostępne obecnie produkty zazwyczaj są trwałe i wystarczają na dłużej. Im droższą i lepszą poduszkę kupimy, tym bardziej będzie ona bardziej trwała i wytrzymała w użytkowaniu.

Jakie wybrać odpowiednie poduszki dla alergika?

W przypadku osób będących alergikami najlepiej sprawdzą się poduszki syntetyczne. Tylko one prawidłowo zatrzymują kurz i roztocza, które są zmorą każdej osoby uczulonej na kurz bądź pyłki traw. Takie poduszki zazwyczaj można prać w pralce automatycznej w temperaturze nawet do 60 stopni C. Materiały w przypadku poduszki dla alergików muszą być delikatne w dotyku, nie powodować podrażnień skóry. Sztucznie barwione materiały mogą powodować wysypkę na ciele. Przede wszystkim zaś wypełnienie takiej poduszki nie powinno przyciągać kurzu, a jednocześnie ma zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza. Człowiek podczas snu spędza dużą część swojego życia, dlatego powinien zadbać o jego odpowiedni komfort. Dla alergików na pewno nie są polecane poduszki z naturalnego pierza i puchu oraz wełny, gdyż bardzo silnie uczulają. Także odradzane są materiały sztuczne słabej jakości. Mogą powodować pojawienie się wilgoci, a w dodatku są mało elastyczne i niewygodne.