Skip to content Skip to footer

O czym warto pamiętać wybierając krzesła ogrodowe?

Chcąc spędzić czas w ogrodzie, który będzie przyjemny warto zatroszczyć się o wygodne miejsce do świętowania. Stół powinien być duży i wygodny. Krzesła muszą być eleganckie i komfortowe. Warto również zadbać, by były stylistycznie dopasowane do wyglądu ogrodu. Jak wybrać krzesła?

Krzesła a styl ogrodu

Krzesła plastikowe ogrodowe świetnie sprawdzą się w ogrodzie, który jest nowoczesny. Elegancki ogród w nowoczesnym wydaniu będzie świetnie wyglądał z prostymi krzesłami. Krzesła ogrodowe metalowe idealnie wpiszą się w klimat ogrodu, który będzie w nowoczesnym stylu. Wtedy warto wykorzystać krzesła, które są proste i eleganckie.

Krzesła ogrodowe metalowe, które będą bogato zdobione sprawdza się w ogrodzie stylizowanym w wiejskim stylu. Malwy, lawenda oraz lwie paszcze wśród których stoi metalowy stół wraz z metalowymi krzesłami będzie wyglądał malowniczo i gustownie.

Drewniane krzesła wpiszą się idealnie zarówno w styl nowoczesny jak i klasyczny. Drewniane krzesła są bardzo wygodne zarówno jako rozkładane, które pełnią funkcję leżaka, jak i ze stałym oparciem, idealnym do siedzenia przy stole.

Jak dbać o krzesła?

Krzesła ogrodowe plastikowe nie są wrażliwe na mróz oraz deszcz. Dużo większe szkody przynosi słońce, które powoduje, że kolor staje się wyblakły i nieciekawy. Krzesła plastikowe ogrodowe nie wymagają żadnej konserwacji.

Krzesła ogrodowe plastikowe nie są drogie. Niestety nie są również wytrzymałe. Droższe krzesła będą miały regulowane siedzenie, które będzie można obniżyć w zależności od potrzeb.

Krzesła ogrodowe metalowe wymagają więcej pracy. O metalowe części krzesła należy dbać, gdyż w przeciwnym razie metal szybko ulegnie zniszczeniu. Krzesła metalowe ogrodowe nie powinny pozostawać w ogrodzie na zimę. Należy zabezpieczyć je w garażu lub piwnicy.

Na wiosnę warto krzesła przeczyścić i pomalować farbą, która zabezpieczy je przed rdzą. Tak konserwowane mogą służyć nam wiele lat.

Krzesła ogrodowe metalowe bardzo często siedzisko maja z materiału. W takiej wersji również często mamy możliwość ustawienia oparcia w zależności od potrzeb. Takie krzesło idealnie sprawdzi się zarówno przy stole w czasie wieczornego grilla, jak i w czasie leżakowania w samo południe.

Wybierając krzesła ogrodowe koniecznie trzeba dopasować je do potrzeb. Krzesła, w których mamy wpływ na regulacje oparcia sprawdzą się w czasie letniego opalania. Krzesła, których oparcie nie jest regulowane będą wygodniejsze do biesiadowania.