Skip to content Skip to footer

Spokojny sen – jaka kołdra sprawdzi się najlepiej?

Jak zadbać o swój dobry sen? W zasypianiu pomoże nie tylko regularna aktywność fizyczna czy przewietrzenie sypialni przed położeniem się do łóżka, ale także dobrze dobrana pościel. Nie tylko poduszka, ale też kołdra ma ogromny wpływ na komfort nocnego wypoczynku – powinna zapewniać ciepło, przyjemnie otulać, dawać poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać kołdrę najlepszą dla siebie?

Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Oferowane przez sklepy nakrycia można podzielić najogólniej na kołdry naturalne oraz syntetyczne. Jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników. Którą wybrać? To zależy przede wszystkim od oczekiwań konkretnej osoby.Naturalne nakrycia to najczęściej kołdra z pierza albo wełniana. Jedna i druga mają tę zaletę, że dobrze grzeją, ale nie blokują przepływu powietrza, więc nie powodują przegrzewania się i pocenia. Ich wada to duży ciężar oraz problem z czyszczeniem – aby wyczyścić taką kołdrę, trzeba skorzystać z usług pralni.Syntetyczna kołdra jest znacznie lżejsza, w przeciwieństwie do wełnianej czy z pierza nie powoduje alergii. Można ją prać w pralce. Wadą może być nieprzepuszczający powietrza materiał.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie kołder?

Po podjęciu decyzji dotyczącej rodzaju kołdry, można rozpocząć poszukiwania konkretnego modelu. Co wziąć pod uwagę, przeglądając ofertę sklepów? Po pierwsze, na komfort wpływa rozmiar kołdry. Ta powinna być większa niż łóżko, musi umożliwiać wygodne przykrycie się. Jeśli ma służyć dwóm osobom, najlepiej postawić na jeden z największych rozmiarów. Niektórzy woleli będą z kolei dwie mniejsze pościele – tutaj najważniejsze to zaufać sobie i kierować się swoimi upodobaniami.Inna kwestia to grubość nakrycia. Tę trzeba z kolei dopasować i do swojej termiki ciała, i do pory roku. W sklepach dostępne są zarówno grube, solidne nakrycia, jak i cieńsze kołderki na lato.

Dobrej jakości kołdra – gdzie szukać?

Jeśli kołdra ma być wygodna i wytrzymała, tak by posłużyła przez wiele lat, najlepiej wybrać produkt renomowanego, słynącego z dbałości o jakość producenta. Tego typu oferty warto poszukać w dobrze wyposażonych sklepach z tekstyliami do mieszkań. To może być mniejszy, lokalny sklep, ale też ciesząca się dobrą opinią sieciówka. Ogromny wybór wysokiej jakości kołder proponują także liczne sklepy internetowe.

Kołdry znajdziesz w ofercie Vege Home.