Skip to content Skip to footer

Stołki do kuchni – na jakie się zdecydować

Taborety kuchenne to bardzo praktyczne i funkcjonalne wyposażenie kuchni. Warto zainwestować w nie szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy dużym metrażem. A gdy z czasem wymienimy je na krzesła, z powodzeniem mogą przejąć zupełnie inne funkcje.

Kiedy stołki to lepsze rozwiązanie od krzeseł

Stół i krzesła to idealne rozwiązanie dla osobnej jadalni lub dużej kuchni połączonej wraz z jadalnią. Zostaną wtedy odpowiednio wyeksponowane i zajmują dokładnie tyle miejsca, ile zostało im przeznaczone. W innym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będą taborety kuchenne, które nie zajmują w ogóle miejsca, ponieważ z powodzeniem można wsunąć je pod stół i wysunąć wtedy, gdy zamierzamy na nich przysiąść. Do tego są wygodne, a szeroki wybór pozwala dopasować je do każdego wnętrza od tych nowoczesnych po rustykalne. W zależności również od materiału z jakiego zostały wykonane, mogą być bardzo lekkie i poręczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołków do kuchni

Warto na nich przysiąść i tym samym sprawdzić, czy są odpowiednio wygodne i stabilne. Nie posiadają oparcia i mogą mieć zazwyczaj od dwóch do czterech nóżek, ale ich ilość nie zawsze świadczy o stabilności. Najlepiej przekonać się o tym już w sklepie. Wygodny i bezpieczny stołek to zdecydowanie dobry wybór.

Równie ważny jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Te z tworzywa sztucznego lub wikliny są zazwyczaj bardzo lekkie. Te z drewna są nieco cięższe, ale bardzo wytrzymałe i wygodne. Innym rozwiązaniem jest także połączenie metalu i drewna lub tworzywa. Mogą się one także zdecydowanie różnić się kształtem, a to już prawdziwe pole do popisu, ponieważ stołki mogą być zarówno bardzo nowoczesne jak i w stylu retro.

Niby tylko stołek, ale funkcji znacznie więcej

Okazuje się, że taborety kuchenne to nie tylko wygodne siedziska. Ich funkcjonalność i użyteczność może sięgać znacznie dalej. Często pełnią funkcję małego stolika, który posłuży zarówno filiżance z kawą jak i talerzowi z obiadem. Można go również wykorzystać jako kwietnik, szczególnie gdy wybraliśmy model o wyjątkowo nowoczesnym i ciekawym kształcie lub taki z wikliny. Chętnie posłuży również jako stolik nocny czy podnóżek. Wszystko zależy on naszej pomysłowości i oczekiwań względem tego praktycznego mebla.